Знайти масу першого важка, якщо маса другого 20 кг. Важіль знаходиться в рівновазі.


Ответы на вопрос

Отвечает Мил Оливия.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі потрібно знати рівняння моментів сили:

F1 × d1 = F2 × d2,

де F1 - сила, якою діє на перший важіль;

d1 - відстань від точки опори першого важеля до точки дії сили F1;

F2 - сила, якою діє на другий важіль;

d2 - відстань від точки опори другого важеля до точки дії сили F2.

Так як важіль знаходиться в рівновазі, то момент сили на одній стороні дорівнює моменту сили на іншій стороні:

F1 × d1 = F2 × d2.

При цьому важливо вибрати одну із точок важеля за точку опори та обчислити відстані від точок дії сил до цієї точки.

Нехай маса першого важеля (ваги) дорівнює m1, тоді можна записати:

m1 × g × d1 = m2 × g × d2,

де g - прискорення вільного падіння, що на Землі приблизно дорівнює 9,81 м/с^2.

Підставивши дані, отримаємо:

m1 × 9,81 м/с^2 × d1 = 20 кг × 9,81 м/с^2 × d2.

Так як важіль знаходиться в рівновазі, то d1 = d2.

Отже,

m1 × 9,81 м/с^2 × d1 = 20 кг × 9,81 м/с^2 × d1,

m1 = 20 кг.

Отже, маса першого важеля (вантажу) так само дорівнює 20 кг.