Визначити опір напівпровідникового діода у прямому та зворотному напрямах струму, якщо при напрузі

на діоді 0,5 В сила струму 5 мА, а при напрузі - 10 В сила струму 0,1 мА.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шабарчин Сережа.

Ответ:

Опір напівпровідникового діода можна визначити за формулою:

R = ΔU / ΔI,

де ΔU - зміна напруги на діоді, ΔI - зміна сили струму через діод.

У прямому напрямку струму діод пропускає струм, тому зміна напруги буде рівна 0,5 В, а зміна сили струму - 5 мА - 0 мА = 5 мА. Тому опір діода у прямому напрямку струму буде:

Rпр = ΔU / ΔI = 0,5 В / 5 мА = 100 Ом.

У зворотному напрямку струму діод не пропускає струм, тому зміна напруги буде рівна 10 В, а зміна сили струму - 0,1 мА - 0 мА = 0,1 мА. Тому опір діода у зворотному напрямку струму буде:

Rзв = ΔU / ΔI = 10 В / 0,1 мА = 100 кОм.