Примітка: елементарний заряд е = 1,6×10-19 Кл; стала в законі Кулона к = 9×10 Н*м²/Кл² 2. Дві

однакові провідні кульки із зарядами -18 нКл i +10 нКл торкнулись одна одної та розійшлись на деяку відстань. Визначте на яку відстань розійшлись кульки, якщо сила взаємодії між ними стала рiвною 10 мкН. Вважайте кульки точковими зарядами. (3 бали).

Ответы на вопрос

Отвечает Пучкова Алина.

Ответ:

Дано:

q1=-18 нКл=18*10^-9 Кл;

q2=10 нКл=10*10^-9 Кл;

F=10 мкН=10*10^-6 Н;

k=9*10^9 Н*м^2/Кл^2.

Знайти r.

F=q*k/r^2; (1)

q=(q1+q2)/2;

q=(-18+10)/2=-8/2=-4 нКл=4*10^-9 Кл;

З виразу (1), знаходимо відстань між кульками:

r=√q*k/F=√(4*10^-9)*(9*10^9)/10*10^-6=√3,6*10^6=√36*110^5=6*316,23=1897, м.

Объяснение: