Визначити необхідну кількість бурових верстатів. Дано: продуктивність кар’єра - 20 млн. т/р.;

коефіцієнт, що враховує резерв станків – 1,2; щільність гірських порід, що бурять – 2,5 т/м 3 ; кількість змін – 2; продуктивність бурового верстату за зміну – 80 м.; кількість робочих днів в році – 280 д.; вихід гірничої маси з одного метра свердловини – 8 м 3 .

Ответы на вопрос

Отвечает Мартынов Иван.

Відповідь:

Для визначення необхідної кількості бурових верстатів спочатку необхідно визначити загальний об’єм гірської породи, який необхідно видобути за рік:

20 млн. т/р. x 1,2 (коефіцієнт резерву станків) = 24 млн. т/р. (продуктивність кар'єра на рік)

24 млн. т/р. / 2 (кількість змін) / 280 д. = 42,86 т/день (продуктивність кар'єра на день)

42,86 т/день / 2,5 т/м3 = 17,14 м3/день (об’єм гірської породи на день)

Далі, необхідно визначити кількість бурових верстатів, необхідних для видобутку даної кількості гірської породи:

17,14 м3/день / (8 м3/м) / 80 м. = 0,027 бурових верстатів

Отже, для видобутку потрібної кількості гірської породи потрібно 1 буровий верстат з деякою запасом на випадок аварій або ремонтів.