При зменшенні об'єму ідеального газу удвічі його тиск збільшився на 120 кПа, а абсолютна

температура підвищилася на 100%. Визначте початковий тиск газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Тюкова Поля.

Дано:

 V_{2} = 0,5V{1}

 p{2} = 120 + p_{1} кПа

 T_{2} = 2T_{1}

=======================

Знайти:  p_{1} - ?

=======================

Розв'язання. Скористаємося рівнянням Клапейрона і підставимо значення змінних величин і виразимо початковий тиск:

 \frac{pV}{T} = \frac{p_{2} V_{2}}{T_{2}}   \frac{p_{1}V_{1}}{T_{1}} = \frac{0,5 p_{2} V_{1}}{2T_{1}}   \boxed {p_{1} = \frac{p_{2}}{4}}  -остаточно.

Визначемо значення шуканої величини:

 p_{1} = \frac{120 + p_{1}}{4}

 4p_{1} = 120 + p_{1}

 3p_{1} = 120

 p_{1} = 40 кПа

Відповідь:  p_{1} = 40  кПа.