Абсолютні показники заломлення алмазу і скла відповідно дорівнюють 2,42 та 1,5. Яке відношення

товщин цих речовин, якщо час проходження світла крізь них однаковий?

Ответы на вопрос

Отвечает Павлова Оксана.

n₁ = 2,42; n₂ = 1,5

n₁ = c/v₁; v₁ = c/n₁

n₂ = c/v₂; v₂ = c/n₂

За умовою: t₁ = t₂;

Звідси:

h₁/v₁ = h₂/v₂;

h₂/h₁ = v₂/v₁;

h₂/h₁ = (c/n₂)/(c/n₁) = n₁/n₂ = 2,42/1,5 = 242/150 = 121/75 ≈ 1,6

Відповідь: 121 : 75 ≈ 1,6