Манометр на балоні із стиснутим газом за температури Т1=300К показав тиск р1=1,52* Па, а під час

зниження температури до Т2=280К тиск р2=1,42* Па. Визначте за цими даними, чи витікав газ із балона.

Ответы на вопрос

Отвечает Узлов Алёша.
Если газ не вытек
pV=m/M*R*T
m/M=p*V/(R*T)
m/M*R/V=p/T
m1/M*R/V=p1/T1=1,52*10^6/300 = 5066,667
m2/M*R/V=p2/T2=1,42*10^6/280 = 5071,429 - количество вещества не уменьшилось