Скілки гривень залишилося в учня?! Розв'яжи рівняння: 9(5/9 * x - 1 1/3) = 7


Ответы на вопрос

Отвечает Калинкина Татьяна.

Ответ:

Для розв'язання рівняння спершу спростимо вираз у дужках:

9(5/9 * x - 1 1/3) = 7

Спростимо дріб у дужках:

5/9 * x - 1 1/3 = 7/9 * x - 4/3

Тепер помножимо обидві сторони на 9, щоб позбутися дробів:

9 * (5/9 * x - 1 1/3) = 9 * (7/9 * x - 4/3)

5x - 3 = 7x - 12

Тепер віднімемо 5x від обох сторін:

5x - 5x - 3 = 7x - 5x - 12

-3 = 2x - 12

Додамо 12 до обох сторін:

-3 + 12 = 2x - 12 + 12

9 = 2x

Тепер поділимо обидві сторони на 2, щоб знайти значення x:

9 / 2 = 2x / 2

9 / 2 = x

Отже, x = 9/2, що дорівнює 4.5.