Muzqaymoqning 7 qismi sut, 2 qismi sariyog' va 2 qismi shakardan iborat. 1 kg 210 g muzqaymoq

tayyorlash uchun qancha sut kerak?​

Ответы на вопрос

Отвечает Руткевич Анжела.

Ответ:

770g

Пошаговое объяснение:

1kg 210g =1210g

7+2+2=11qism

1210:11=110(1ta qism)

110×7=770 gram

Отвечает Шереметьева Марина.

7x+2x+2x=11x

1120:11x=110 g (1x)

110×7=770 g

Javob: 770 gramm