Uyda bajaramiz 492, Oromgohda har bir bola uchun kuniga 20 g sariyog' beriladi. Oromgohda 456 ta

bola bor. Bir kunda bolalarni sariyog' bilan ta'minlash uchun uch kilogramlik sariyog' bo'laklardan kamida nechta kerak bo'ladi?

Ответы на вопрос

Отвечает Кравцов Влад.

Ответ:

3,04

Пошаговое объяснение:

20×456=9,120=9,12 kg

9,12 + 3=3,04

yoki 20×456=9,120