5. Розв’язжи геометричну задачу. Площа прямокутника – 36 квадратних сантиметрів, а одна з його

сторін – 4 см. Чому дорівнює інша сторона прямокутника? Знайдіть периметр фігури, накресліть.​ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Абдисаметова Аружан.

За відомою площею S = 36 кв. см і довжиною однієї сторони a = 4 см потрібно знайти довжину іншої сторони прямокутника і його периметр.

Позначимо довжину іншої сторони через b. Тоді, використовуючи формулу для площі прямокутника, маємо:

S = a * b

36 = 4 * b

b = 9

Отже, інша сторона прямокутника дорівнює 9 см.

Периметр прямокутника складається з двох сторін довжиною a і двох сторін довжиною b. Тоді, використовуючи отримані значення a = 4 см і b = 9 см, маємо:

P = 2a + 2b = 2 * 4 + 2 * 9 = 26

Отже, периметр прямокутника дорівнює 26 см. Щоб накреслити фігуру, можна намалювати прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, як показано на малюнку нижче:

_________

|                    |

|                    |

|         9         |

|                    |

|_________|

     4