Бічна сторона рівнобічної трапеції дорівнює 10 см, а радіус вписаного в неї кола дорівнює 4 см.

Знайдіть площу трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Драгун Анна.

Ответ: Розв'язання задачі:

За умовою, бічна сторона рівнобічної трапеції дорівнює 10 см, а радіус вписаного в неї кола дорівнює 4 см.

Щоб знайти площу трапеції, потрібно спочатку знайти висоту трапеції, яка є відрізком, що з'єднує вершину трапеції з основою, паралельною бічній стороні. Оскільки трапеція є рівнобічною, то висота є середньою лінією трикутника, утвореного бічною стороною трапеції і двома радіусами вписаного кола. Тому, висота трапеції дорівнює (2/3) * 4 см = 8/3 см.

Далі, використовуючи формулу для площі трапеції: S = (a+b)h/2, де a та b - основи трапеції, а h - висота, можна знайти площу трапеції: S = (10+10) * (8/3)/2 = 80/3 кв. см або близько 26.67 кв. см (округливши до сотих).

Отже, площа рівнобічної трапеції дорівнює близько 26.67 квадратних сантиметрів.

Пошаговое объяснение: Завдання було виконане через бота який робить все якщо цікаво пиши у інстаграм maks.grosh