ЗАДАЧА 5 срочно У задачах 5.1 – 5.31 задано координати точок A B C , ,та M Потрібно знайти: 1)

рівняння площиниQ , що проходить через три точкиA B C ; 2) канонічні рівняння прямої MP, що проходить через точку M , перпендикулярно до площини Q, та координати точки N, перетину прямої MP і площини Q 3) Відстань від точки M до площини Q та координати точки P , що симетрична до точки M відносно площини Q; A(6; 2; 5) B(1; 4; -1) C(4; 2; 3) M(-8; 11; 12).

Ответы на вопрос

Отвечает Хрущев Данил.

Ответ:

1) Рівняння площини Q можна знайти за допомогою векторного добутку векторів AB та AC:

Q: (B - A) x (C - A) = (1 - 6, 4 - 2, -1 - 5) x (4 - 6, 2 - 2, 3 - 5) = (-5, 2, -6) x (-2, 0, -2) = (-4, -22, -10)

Отже, рівняння площини Q має вигляд:

-4x - 22y - 10z + d = 0

2) Пряма MP перпендикулярна до площини Q, тому її напрямний вектор співпадає з векторним добутком вектора нормалі площини Q та вектора, що сполучає точки M та N. Координати точки N можна знайти, підставивши рівняння площини Q:

-4x - 22y - 10z + d = 0

-4(-8) - 22(11) - 10(12) + d = 0

d = 294

N: -4(-8) - 22(11) - 10(12) + 294 = (10, -256, 154)

Отже, напрямний вектор прямої MP має вигляд:

(M - N) = (-8 - 10, 11 - (-256), 12 - 154) = (-18, 267, -142)

Канонічні рівняння прямої MP можна записати у вигляді:

x = -8 - 18t

y = 11 + 267t

z = 12 - 142t

3) Відстань від точки M до площини Q можна знайти за формулою:

d = |(-4(-8) - 22(11) - 10(12) + d) / sqrt((-4)^2 + (-22)^2 + (-10)^2)|

Підставляємо значення d, яке ми знайшли раніше:

d = |(-4(-8) - 22(11) - 10(12) + 294) / sqrt((-4)^2 + (-22)^2 + (-10)^2)| = 7

Отже, відстань від точки M до площини Q дорівнює 7.

Координати точки P можна знайти, використовуючи формулу для симетрії точки M відносно площини Q:

P: M - 2d(QM) / |Q|

Знаходимо вектор QM:

QM: (x - (-8), y - 11, z - 12) = (x + 8, y - 11, z - 12)

Підставляємо значення d та вектор QM:

P: (-8, 11, 12) - 2 * 7 * (-4, -22, -10) / sqrt((-4)^2 + (-22)^2 + (-10)^2) = (-22/5, 67/5, 38/5)

От

Пошаговое объяснение:

Если не сложно поставь пожалуйста как лучший ответ