Катер спочатку рухався 1,7 години по озеру зі швидкістю 24,6 км/год, а потім 0,9 години по річці

проти течії. Швидкість течії 1,6 км/год. Яку відстань подолав катер?

Ответы на вопрос

Отвечает Небукин Владимир.
Для розв'язання задачі скористаємось формулою шляху, яка виглядає так:

шлях = швидкість × час

Спочатку обчислимо шлях, який пройшов катер по озеру:

шлях_озеро = швидкість_озеро × час_озеро = 24,6 км/год × 1,7 год = 41,82 км

Тепер обчислимо швидкість катера відносно води річки:

швидкість_річка = швидкість_катера_в_струмині - швидкість_течії = 0 - 1,6 км/год = -1,6 км/год

Тут важливо відзначити, що швидкість катера відносно води річки визначається від'ємним значенням, оскільки катер рухався проти течії.

Далі обчислимо шлях, який пройшов катер по річці:

шлях_річка = швидкість_річка × час_річка = (-1,6 км/год) × 0,9 год = -1,44 км

Зверніть увагу, що шлях, який пройшов катер по річці, також визначається від'ємним значенням через протилежний напрямок руху катера відносно течії річки.

Загальний шлях, який пройшов катер, буде рівним сумі шляху по озеру та по річці:

шлях_загальний = шлях_озеро + шлях_річка = 41,82 км + (-1,44 км) = 40,38 км

Отже, катер подолав відстань 40,38 км