Фонд аудіокниг у бібліотеці зріс на 14 % і становить 285 екземплярів . Наскільки великими були

запаси до нового придбання? срочно даю 40 балів!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Смышляева Софья.

Відповідь:

250 екземплярів

Покрокове пояснення:

1 спосіб:

Нехай фонд становив х екземплярів. 14%=0,14. Збільшився на 0,14х екземплярів. За умовою:

х + 0,14х=285

1,14х=285

х = 285 : 1,14

х = 250 (екз.) були запаси фонду.


2 спосіб:

Попередні запаси: 100%
Запаси після зростання: 100%+14%=114%
маємо пропорцію:

114% - 285

100% - х

х = 285•100 : 114 = 250 (екз.) становив фонд.