До свята купили цукерок у 3 рази більше, ніж печива. Визначте ціну цукерок і печива, якщо 1 кг

цукерок на 30,5 грн дорожчий за 1 кг печива. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шумилов Алексей.

До свята купили цукерок у 3 рази більше, ніж печива. Визначте ціну цукерок і печива, якщо 1 кг цукерок на 30,5 грн дорожчий за 1 кг печива.

1) Нехай х – вартість печива, тоді 3х + 3 • 30,5 – вартість цукерок;

3х – х = 3 • 30,5

2х = 91,5

х = 91,5 : 2

х = 45,75 (грн) – ціна печива.

2) 45,75 + 30,5 = 76,25 (грн) – ціна цукерок.

Відповідь: ціна печива 45,75 грн, цукерок – 76,25 грн.