СРОЧНО ДАМ 50 БАЛЛОВ!!! На розчин етаналю масою 25 г з масовою часткою речовини 40% подіяли

амоніачним розчином аргентум (І) оксиду. Яка маса осаду, якщо речовини повністю прореагували?​

Ответы на вопрос

Отвечает Стручков Арсен.

Ответ:

Напишемо рівняння реакції між етаналем та аргентум (І) оксидом:

Ag2O + C2H5CHO + NH3 → 2Ag + CH3CHO + H2O + NH4NO3

Обчислимо кількість молів етаналю у розчині:

n(C2H5CHO) = m/M = 25 г / 44 г/моль = 0,568 моль

З рівняння можна зрозуміти, що коефіцієнт стехіометрії між етаналем та аргентум (І) оксидом дорівнює 1, тобто для повної реакції буде витрачено 0,568 моль Ag2O. Обчислимо масу Ag2O:

m(Ag2O) = n(Ag2O) * M(Ag2O) = 0,568 моль * 231,74 г/моль = 131,57 г

Оскільки масова частка етаналю у розчині дорівнює 40%, то в 25 г розчину міститься 10 г етаналю. Отже, кількість Ag2O, що реагує з етаналем, дорівнює:
n(Ag2O) = m(Ag2O) / M(Ag2O) = 10 г * 0,4 / 120,368 г/моль = 0,033 моль

Обчислимо масу осаду, що утворилась після реакції:

m(осаду) = n(Ag2O) * M(Ag) = 0,033 моль * 107,87 г/моль = 3,57 г

Отже, маса осаду, що утворилась після реакції, дорівнює 3,57 г.