- 8/15 x - 11 = 4/9x + 11​


Ответы на вопрос

Отвечает Кочерова Мария.

Ответ:22.5

Пошаговое объяснение:Щоб розв'язати дане рівняння, спочатку зведемо його до вигляду, коли всі невідомі x будуть знаходитися на одній стороні, а всі відомі числа на іншій стороні.

8/15 x - 11 = 4/9x + 11

Можемо перенести один з доданків на другу сторону рівняння:

8/15 x - 4/9x = 11 + 11

Тепер скористаємося властивостями додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками, а саме:

a/b + c/b = (a + c)/b

a/b - c/b = (a - c)/b

Отримаємо:

(8/15)x + (4/9)x = 22

Тепер зведемо дроби до спільного знаменника. Знаменником може бути добуток чисельників дробів:

(8 * 3 * x)/(15 * 3) + (4 * 5 * x)/(9 * 5) = 22

(24x)/45 + (20x)/45 = 22

Тепер можемо додати дроби з однаковими знаменниками:

(24x + 20x)/45 = 22

Обчислимо суму чисельників:

44x/45 = 22

Тепер можемо знайти значення x, помноживши обидві сторони на 45 і розділивши на 44:

x = (22 * 45) / 44 = 22.5

Отже, розв'язок рівняння - x = 22.5.