На стоянці знаходиться 90 машин та мотоциклів. всього в них 256 коліс. скільки було машин?

ТЕРМІНОВО

Ответы на вопрос

Отвечает Джуккаев Тимур.

Відповідь:

Нехай х - кількість машин на стоянці, а у - кількість мотоциклів на стоянці. За умовою на стоянці їх разом 90. Отже, маємо перше рівняння системи:

х+у=90

Відомо, що у кожної машини по 4 колеса, отже, на стоянці знаходиться 4х коліс машин, а у кожного мотоцикла по 2 колеса, отже, на стоянці знаходиться 2у коліс мотоциклів. Маємо друге рівняння системи:

4х+2у=256

Складаємо і розв'язуємо систему рівнянь:

\left \{ {{x+y=90} \atop {4x+2y=256}} \right.

(Буду розв'язувати методом підстановки)

Виразимо з першого рівняння х:

х=90-у

Підставимо це у друге рівняння системи та розв'яжемо:

4(90-у)+2у=256

360-4у+2у=256

-2у=256-360

-2у= -104

у= -104:(-2)

у= 52

Знайдемо тепер х:

х=90-52

х=38

Отже, пара чисел (38;52) - розв'язок системи рівнянь.

Відповідь: на стоянці було 38 машин. (і 52 мотоцикла, але нас не питали, тому тільки 38 машин)

Покрокове пояснення: