Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 5 разів більше за друге, дорівнює 18. Знайдіть ці

числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Чурбанова Вероника.

Ответ:

Позначимо менше число як x, тоді більше число буде 5x. Середнє арифметичне цих двох чисел дорівнює:

(x + 5x) / 2 = 18

6x / 2 = 18

3x = 18

x = 6

Отже, менше число дорівнює 6, а більше число дорівнює 5x = 5 × 6 = 30. Таким чином, два числа - 6 та 30.