На двох ділянках зібрали врожай кукурудзи площа першої ділянки 50 га а другої 5 га визнач

урожайність кукурудзи на 1 ділянці якщо врожайність на 2 ділянці становить 25 т з гектара а середня врожайність на цих двох ділянках 13 т/га. СРОЧНО! ДАЮ 20 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Терентьева Даша.

Площа першої ділянки: 50 га

Площа другої ділянки: 5 га

Врожайність на другій ділянці: 25 т/га

Середня врожайність на обох ділянках: 13 т/га

Для вирішення цього завдання, нам потрібно знайти врожайність на першій ділянці. Давайте позначимо цю врожайність як "х" (т/га).

Загальний врожай з першої ділянки буде рівний площі першої ділянки помноженій на врожайність на першій ділянці:

Врожай з першої ділянки = 50 га * х т/га = 50х т.

Загальний врожай з другої ділянки буде рівний площі другої ділянки помноженій на врожайність на другій ділянці:

Врожай з другої ділянки = 5 га * 25 т/га = 125 т.

Середній врожай на обох ділянках буде рівний сумі загального врожаю на обох ділянках поділеному на загальну площу обох ділянок:

Середній врожай = (50х + 125) т / (50 га + 5 га) = 13 т/га

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння для "х":

13 т/га = (50х + 125) т / (55 га)

Щоб вирішити це рівняння, ми можемо помножити обидві сторони на (55 га), щоб позбутися від знаменника:

13 т/га * 55 га = 50х + 125

715 т = 50х + 125

Потім віднімаємо 125 з обох боків:

715 т - 125 = 50х

590 т = 50х

Нарешті, ділимо обидві сторони на 50, щоб вирішити рівняння:

590 т / 50 = х

11,8 т/га = х

Отже, врожайність кукурудзи на першій ділянці становить 11,8 т/га.