Побудуйте на координатній площині відрізок МК де М (-1;4), К (2;-2) визначте координати точки

перетину відрізка МК та осі ординат.ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ ДАМ 50 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Митасов Васёк.

Пошаговое объяснение:

Спочатку побудуємо відрізок МК на координатній плоЗображення відрізка МК на координатній площині:

Нам потрібно знайти координати точки перетину відрізка МК та осі ординат. Для цього нам потрібно спершу знайти рівняння прямої, на якій лежить відрізок МК.

За формулою, рівняння прямої можна знайти за двома точками, через які вона проходить. Нехай ці точки мають координати `(x1, y1)` та `(x2, y2)`. Тоді рівняння прямої має вигляд:

y - y1 y2 - y1

----- = ---------

x - x1 x2 - x1

В нашому випадку, першою точкою є М (-1, 4), а другою точкою є К (2, -2). Тому, підставляючи ці значення до формули, отримуємо:

y - 4 (-2) - 4

----- = ---------

x - (-1) 2 - (-1)

y - 4 -6

----- = -----

x + 1 3

Після спрощення отримуємо:

y - 4 = (-2)x/3 - 2/3

Далі, щоб знайти координати точки перетину з осі ординат, ми підставимо `x = 0` до формули рівняння прямої:

y - 4 = (-2)(0)/3 - 2/3

y - 4 = -2/3

y = 10/3

Отже, координати точки перетину відрізка МК та осі ординат дорівнюють `(0, 10/3)`.