НСД (35; 84; 105)= НСК (32; 36; 60)=


Ответы на вопрос

Отвечает Зинолла Рустем.

НСД (35; 84; 105):

Розкладаємо числа на прості множники:

35 = 5 * 7

84 = 2 * 2 * 3 * 7

105 = 3 * 5 * 7

Звертаємо увагу на те, що всі числа мають спільний множник 7. Таким чином, щоб отримати НСД, досить взяти цей спільний множник та врахувати найбільшу ступінь кожного з інших простих множників, які можуть бути спільними.

НСД (35; 84; 105) = 7 * 1 * 5 = 35

Отже, НСД (35; 84; 105) = 35.

НСК (32; 36; 60):

Розкладаємо числа на прості множники:

32 = 2 * 2 * 2 * 2 * 2

36 = 2 * 2 * 3 * 3

60 = 2 * 2 * 3 * 5

Для знаходження НСК, досить взяти всі прості множники, які зустрічаються у цих числах, та врахувати найбільшу ступінь кожного з них.

НСК (32; 36; 60) = 2 * 2 * 2 * 2 * 3 * 3 * 5 = 1440

Отже, НСК (32; 36; 60) = 1440.