Із точки А на пряму а проведено перпендикуляр АВ і похилу АC. Знайдіть ВС, якщо АС = 13 см, АВ = 12

см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Застосуємо теорему Піфагора для трикутника АВС:


AC^2 = AB^2 + BC^2


Маємо відомі довжини сторін:


AC = 13 см (довжина похилої сторони АС)

AB = 12 см (довжина відрізка АВ)


Позначимо ВС як "х". Тоді маємо:


13^2 = 12^2 + x^2

169 = 144 + x^2

x^2 = 169 - 144

x^2 = 25

x = sqrt(25)

x = 5


Отже, ВС дорівнює 5 см.