1) - 1 11/12 + 5 7/8 + (- 3 5/6)=?2)- 2 5/6 + 6 7/8 + (- 3 11/12)=? пж с ришением ​


Ответы на вопрос

Отвечает Малая Мария.

Відповідь:

1)Спочатку слід об'єднати цілі числа та дробові окремо:

-1 11/12 + 5 7/8 - 3 5/6 = (-1 + 5 - 3) + (11/12 + 7/8 - 5/6)

Для того, щоб скласти дроби з різними знаменниками, необхідно знайти спільний знаменник і звести дроби до цього знаменника. У цьому випадку найменшим спільним знаменником буде 24. Щоб звести знаменники до 24, треба помножити чисельник і знаменник кожної дроби на певний множник так, щоб отримати дріб зі знаменником 24:

11/12 = (11/12) * (2/2) = 22/24

7/8 = (7/8) * (3/3) = 21/24

5/6 = (5/6) * (4/4) = 20/24

Тоді ми можемо зібрати дроби разом:

(-1 + 5 - 3) + (22/24 + 21/24 - 20/24) = 1 + 23/24

Таким чином, відповідь: -1 11/12 + 5 7/8 - 3 5/6 = 1 23/24.

2)Спочатку слід об'єднати цілі числа та дробові окремо:

-2 5/6 + 6 7/8 - 3 11/12 = (-2 + 6 - 3) + (5/6 + 7/8 - 11/12)

Для того, щоб скласти дроби з різними знаменниками, необхідно знайти спільний знаменник і звести дроби до цього знаменника. У цьому випадку найменшим спільним знаменником буде 24. Щоб звести знаменники до 24, треба помножити чисельник і знаменник кожної дроби на певний множник так, щоб отримати дріб зі знаменником 24:

5/6 = (5/6) * (4/4) = 20/24

7/8 = (7/8) * (3/3) = 21/24

11/12 = (11/12) * (2/2) = 22/24

Тоді ми можемо зібрати дроби разом:

(-2 + 6 - 3) + (20/24 + 21/24 - 22/24) = 1 - 1/24

Таким чином, відповідь: -2 5/6 + 6 7/8 - 3 11/12 = 1 - 1/24.

Покрокове пояснення: