1.Знайдіть координати точки перетину графіка рівняння 3х+у=18 з віссю ординат ? 2. Знайдіть дріб,

що дорівнює 2/3, у якого знаменник на 5 більший за чисельник. 3. Знайдіть дріб, що дорівнює 1/5, у якого чисельник на 12 менший від знаменника

Ответы на вопрос

Отвечает Козлов Вася.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1)

3х + у = 18

х = 0

у = 18

Підставимо у = 18

3х + 18 = 18

х= 0

Відповідь: ( 0; 18)

2)

Нехай х - чисельник, тоді (х + 5) - знаменник.

х/(х + 5) = 2/3

3х = 2* (х + 5)

3х = 2х + 10

3х - 2х = 10

х = 10 - чисельник

х + 5 = 10 + 5 = 15 - знаменник

Відповідь:  дріб - 10/15  (при скороченні на 5 маємо 2/3)

3) Нехай х - знаменник , тоді (х - 12) - чисельник

(х- 12) /х = 1/5

5 * ( х - 12) = х

5х - 60 = х

5х - х = 60

4х = 60

х = 60 : 4

х = 15 - знаменник

х - 12 = 15 - 12 = 3 - чисельник

Відповідь: дріб - 3/15  (при скороченні на 3 маємо 1/5)