Довжина прямокутника на  64 см довша за ширину. Знайдіть периметр прямокутника,  якщо ширина у 5

разів менша за довжину. 2. Донька у 3 рази молодша за матір. Скільки років матері, якщо вона старша за доньку на 22 роки?

Ответы на вопрос

Отвечает Жема Андрюха.

Ответ:

1. Периметр прямокутника 192 см

2. Матері 33 роки

Пошаговое объяснение:

1.

Нехай довжина прямокутника - y, а ширина - x.

За умовою:

  • y = 5x
  • y = x + 64

Тоді, так ми змогли за умовою виразити y за допомогою x, то:

5x = x + 64

5x - x = 64

4x = 64|:4

x = 16 см

y = 16 + 64 = 80 см

За означенням прямокутника його протилежні сторони рівні.

За означенням периметр це - сума усіх сторін прямокутника, отже:

P = x + x + y + y = 2x + 2y = 2(x + y) = 2(16 + 80) = 2 * 96 = 192 см

Де P - периметр прямокутника.

2.

Нехай вік матері - x, а вік доньки - y.

За умовою:

  • x = 3y
  • x = y + 22

Тоді, так ми змогли за умовою виразити x за допомогою y, то:

3y = y + 22

3y - y = 22

2y = 22|:2

y = 11 років

x = y + 22 = 11 + 22 = 33 роки (вік матері)

#SPJ1