Дано арифметичну прогресію (an). Відомо, що а1 = 0,4id = 4. Обчисли суми перших 8 членів

арифметичної прогресії.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жумагулова Диана.

Шукаємо 8-ой член прогресії

aₙ=a₁+d(n-1) ⇒ a₈=a₁+d(8-1)=0.4+7×4=28.4

Сума буде по формуле

Sₙ=0.5n(a₁+aₙ)

S₈=0.5×8×(a₁+a₈)=4×(0.4+28.4)=113.6

Відповідь:113,6