Туристи для сплаву річкою можуть розміститися в човнах або по 15 або по 12 осыб у кожному. В обох

випадках выльних мысць не залишиться. Про яку кількість туристів ідеться, якщо їх більше ніж 72, але менше ніж 125?

Ответы на вопрос

Отвечает Дудь Андрей.

15 = 3 · 5

12 = 2² · 3

НОК = 2² · 3 · 5 = 60 - наименьшее общее кратное

60 · 2 = 120 - общее кратное

72 < 120 < 125 - по условию задачи

Ответ: 120 туристов.