Uchburchakning yuzi 6 ga teng.Shu uchburchakning 3va8 teng tomonlari oarasidagi burchakni toping?


Ответы на вопрос

Отвечает Валентинова Екатерина.

Ответ:

S=0.5*a*b*sin@

6=0.5*3*8*sin@

sin@=1/2

@=30°=π/6