Yordam beringlar iltimos uchburchakning asosi 24 sm ga teng, balandligi asosidan 1,2 marta kichik.

Shu uchburchakning yuzini toping.

Ответы на вопрос

Отвечает Ливак Ира.

Ответ:

asosi=24:1.2=20

s=1/2ah=1/2*24*20=240