1103.1) Uchburchakning bir tomoni 6,5 sm, ikkinchi tomoni asm, uchinchi tomoni esa 6 sm. Shu

uchburchakning pe-rimetrini topish uchun ifoda tuzing.2) a) a = 5,8 sm; b = 4,6 sm;b) a = 7,3 sm; b = 8,2 smboʻlganda tuzilgan ifodaning son qiymatini toping.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вакилов Влад.

Ответ:

№1

P = a + b + c

P = a + 6,5 + 6

P = a + 12,5