3. Діагональ прямокутника дорівнює 14 см. Знайди: а) довжину відрізка, що з'єднує середини двох

сусідніх сторін прямокутника; 6) периметр чотирикутника, вершински якого є середини сторін прямокутника. Дам 50 балов

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

Розв'язання

а) Нехай прямокутник має сторони довжиною a і b. Тоді його діагональ дорівнює

√(a^2 + b^2)

Звідси

a^2 + b^2 = 14^2 = 196

Діагональ прямокутника ділить його на два рівнобедрених трикутника. У кожному з цих трикутників катети дорівнюють половині діагоналі, тобто a/2 і b/2.

Отже, довжина відрізка, що з'єднує середини двох сусідніх сторін прямокутника, дорівнює

√((a/2)^2 + (b/2)^2)= √(a^2/4 + b^2/4)= √(a^2 + b^2)/2= 14/2 = 7 см

б) Чотирикутник, вершинами якого є середини сторін прямокутника, називається прямокутним ромбом. Периметр ромба дорівнює двом його діагоналям. У нашому випадку діагоналі рівні 14 см, тому периметр чотирикутника дорівнює

2 * 14 = 28 см

Відповідь:

а) 7 см

б) 28 см

@studyworkss - Тг канал. Приєднуйся, тут тобі допоможуть вирішити всі завдання які буде потрібно

Пошаговое объяснение: