Докажите неравенство x²-3x³<1/6 на луче [1/4;+∞).


Ответы на вопрос

Отвечает Зимина Маша.

Ответ:

Для доведення нерівності x² - 3x³ < 1/6 на лучі [1/4; +∞), спочатку визначимо область визначення цієї функції, а потім розв'яжемо нерівність.

Область визначення:

На лучі [1/4; +∞), функція x² - 3x³ визначена для всіх x більших або рівних 1/4, оскільки вона не має дільників знаменника, які дорівнюють нулю на цьому лучі.

Розв'язання нерівності:

x² - 3x³ < 1/6

Спростимо нерівність:

6x² - 18x³ < 1

Перенесемо всі члени наліво:

6x² - 18x³ - 1 < 0

Зараз нам потрібно знайти нулі цієї функції та визначити її знак на кожному інтервалі.

Для пошуку нулів функції розв'яжемо рівняння:

6x² - 18x³ - 1 = 0

За допомогою чисельних методів або кубічного рівняння можна знайти, що одним із коренів є x ≈ 0,4579.

Подивимося, як ця функція змінюється на інтервалах (1/4; 0,4579) і (0,4579; +∞). Для цього візьмемо довільну точку у кожному інтервалі, наприклад, x = 0,3 та x = 1.

Інтервал (1/4; 0,4579):

Підставимо x = 0,3 у функцію:

6(0,3)² - 18(0,3)³ - 1 ≈ 0,1358 - 0,01638 - 1 ≈ -0,8806

Функція від'ємна на цьому інтервалі.

Інтервал (0,4579; +∞):

Підставимо x = 1 у функцію:

6(1)² - 18(1)³ - 1 = 6 - 18 - 1 = -13

Функція від'ємна на цьому інтервалі.

Отже, на обох інтервалах (1/4; 0,4579) і (0,4579; +∞), функція x² - 3x³ - 1 є від'ємною. Тобто нерівність x² - 3x³ < 1/6 виконується на лучі [1/4; +∞).

Пошаговое объяснение: