Вычислите: (1/4)-² − (−³3/8)⁰ +(2/3)³ : ²7/ 9​


Ответы на вопрос

Отвечает Базина Софья.
Давайте розглянемо це вираз крок за кроком:

1. (1/4)⁻² = 4²/1 = 16.
2. (-³3/8)⁰ = 1 (Будь-яке число, в тому числі 0, в ступені 0 дорівнює 1).
3. (2/3)³ = 2³/3³ = 8/27.
4. (7/9)² = 7²/9² = 49/81.

Тепер обчислимо вираз:

16 - 1 + (8/27) : (49/81)

Для обчислення ділення на дріб, потрібно помножити на зворотний до дробу:

(8/27) : (49/81) = (8/27) * (81/49) = (8/49) * 81 = (8/49) * 81/1 = (8/1) * (81/49) = 648/49.

Тепер обчислимо решту виразу:

16 - 1 + 648/49

Тепер знайдемо спільний знаменник для всіх доданків (49):

(16 * 49) - (1 * 49) + 648 = 784 - 49 + 648 = 784 + 648 - 49 = 1432 - 49 = 1383.

Отже, значення виразу дорівнює 1383.