Рівнобічна трапеція, відношення основ якої дорівнює 1:2, бічна сторона 10, а периметр -80​


Ответы на вопрос

Отвечает Семеняга Илья.

Давайте позначимо довжину коротшої основи рівнобічної трапеції як "a," а довжину довшої основи як "2a." Відношення основ дорівнює 1:2, що означає, що:

довша основа = 2a

коротша основа = a

Також відомо, що бічна сторона трапеції дорівнює 10. Периметр трапеції дорівнює 80, тобто:

Периметр = довша основа + коротша основа + 2 * бічна сторона = 2a + a + 2 * 10 = 80.

Це може бути спрощено до:

3a + 20 = 80.

Тепер можна розв'язати це рівняння:

3a = 80 - 20

3a = 60

a = 60 / 3

a = 20.

Отже, коротша основа трапеції дорівнює 20, а довша основа дорівнює 2 * 20 = 40.