У Іванка було у 4 рази більше колекційних іграшкових автомобілів, ніж у Богдана. Коли Іванко 10

своїх автівок віддав друзям, а Богданові подарували 5 нових автівок, то у хлопчиків колекційних іграшкових автомобілів стало порівну. По скільки колекційних автівок було у Іванка і Богдана спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Карпова Лиза.

Ответ:

Позначимо кількість колекційних автомобілів, які були у Богдана спочатку, через "х". Тоді кількість колекційних автомобілів у Іванка спочатку дорівнює "4x" (відомо, що у Іванка було у 4 рази більше).

Коли Іванко віддав 10 своїх автівок друзям, то у нього залишилося "4x - 10" автівок.

Богдан отримав 5 нових автівок, тобто у нього залишилося "x + 5" автівок.

За умовою задачі, після цих дій у хлопчиків автівок стало порівну, тобто:

4x - 10 = x + 5

Розв'язавши це рівняння, знайдемо значення "x":

3x = 15

x = 5

Тепер, коли ми знайшли "x", можемо знайти кількість автівок у Богдана і Іванка спочатку:

У Богдана було 5 колекційних автівок, а у Іванка - 4x = 4 * 5 = 20 колекційних автівок.