4. Картадағы 6,4 см қашықтык жер бетіндегі 320 км арақашықтыққа сәйкес келеді. Осы картадағы 0,46

дм кесіндіге жер бетінде неше километр арақашықтық сәйкес келеді? Масштабты табыңыз. [4]​

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Сергей.

Ответ:

Егер картадагы 4,6 см кесіндік жер бетіндегі

230 км аракашыктыкка сэйкес болса, сонда

біздін нысанымыздагы произвольды саналар

кемегімен:

4,6 / 230,000 = x/ 575,000

x=(4,6+575,000)/230,000-11,5

Осынын магынасы шынымен 11,5 см кесіндік

негізінде картадагы 575 км аракашыктыкка

сэйкес кесіндіктін елшемі болатындыгы

Жауап: 11,5 см