2. Обчисліть: a) НСД (63, 99); 6) НСК (63, 99). Пж можна з тими стовпчиками


Ответы на вопрос

Отвечает Поморов Захар.
Давайте спробуємо знайти найменше спільне кратне (НСК) і найбільший спільний дільник (НСД) для чисел 63 і 99.

a) Знайдемо НСД (63, 99):

Розкладемо числа на прості множники:
63 = 3 * 3 * 7
99 = 3 * 3 * 11

Тепер, щоб знайти НСД, ми вибираємо мінімальні ступені простих чисел, які зустрічаються в обох числах:
НСД (63, 99) = 3 * 3 = 9

Знайдемо НСК (63, 99):
Для знаходження НСК, ми використовуємо формулу:
НСК (a, b) = (a * b) / НСД (a, b)

Ми вже знайшли НСД (63, 99) раніше, він дорівнює 9.

Тепер знайдемо НСК:
НСК (63, 99) = (63 * 99) / 9 = 7 * 11 * 9 = 693