Помогите, пожалуйста. Очень надо Буксир пройшов 4 км за течією річки та 3 км проти течіі,

витративши на шлях за течією на 4 хв менше ніж на шлях проти течіі. Знайдіть власну швидкість буксира якщо швидкість течіі річки становить 3 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Брулёв Слава.

Ответ:

27 км/год.

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість буксира х км/год, тоді його швидкість за течією х+3 км/год, проти течії х-3 км/год.   4 хв=1/15 год.

4/(х-3) - 3/(х+3) = 1/15

60х+180-45х+135-х²+9=0

х²-15х-324=0

За теоремою Вієта х=-24 (не підходить)  х=27.

Власна швидкість буксира 27 км/год