Розв’яжіть задачі за допомогою рівнянь (умова- обов’язково, а пояснення писати не треба): 1)

Одна сторона трикутника на 1,6 см менша від другої та у 3 рази менша від третьої. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 12,8 см. 2) На першій полиці в 5 разів більше книжок, ніж на другій. Коли з першої полиці взяли 16 книжок, а на другу полицю поставили 12 книжок, то на обох полицях книжок стало порівну. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Неверовский Влад.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1)

Нехай одна сторона - х  см, тоді друга сторона - х + 1,6  см, а третя сторона - 3х

Складемо рівняння

х + х + 1,6 + 3х = 12,8

5х = 12,8 - 1,6

5х = 11,2

х = 11,2 : 5

х = 2,24 (см) одна сторона

х + 1,6 = 2,24 + 1,6 = 3,84(см)  друга сторона

3х = 3 * 2,24 = 6,72 (см) третя сторона

2)

Нехай на другій полиці - х книжок, тоді на першій - 5х книжок, коли з першої полиці взяли 16 книжок, то на неї залишилося 5х - 16 книжок, а на другу полицю поставили 12 книжок, то на ній стало х + 12 книжок

Складемо рівняння:

5х - 16 = х + 12

5х - х = 12 + 16

4х = 28

х = 28 : 4

х = 7 книжок на другій полиці було спочатку

5х = 5 * 7 = 35 книжок було на першій полиці спочатку

Отвечает Пархомчик Елизавета.

Пошаговое объяснение:

1

1 сторона ∆ — х см

2 сторона ∆ — х + 1,6 см

3 сторона ∆ — 3х см

Р ∆ = 12,8 см

х + х + 1,6 + 3х = 12,8

5х + 1,6 = 12,8

5х = 12,8 - 1,6

5х = 11,2

х = 11,2 : 5

х = 2,24

1 сторона ∆ — (х) = 2,24 см

2 сторона ∆ — (х + 1,6) = 2,24 + 1,6 = 3,84 см

3 сторона ∆ — (3х) = 3 * 2,24 = 6,72

Р = 2,24 + 3,84 + 6,72 = 12,8 см

2

На 1 полке — 5х книг было изначально

На 2 полке — х книг было изначально

Стало на 1 полке — 5х - 16 книг

Стало на 2 полке — х + 12 книг

После этого на двух полках стало одинаковое количество книг.

5х - 16 = х + 12

5х - х = 12 + 16

4х = 28

х = 28 : 4

х = 7

На 1 полке — (5х) = 5 * 7 = 35 книг было изначально

На 2 полке — (х) = 7 книг было изначально