5. У магазин завезли яблука і груші, до того ж груші складали 28 % від завезених фруктів. Яблук

було за- везено на 88 кг більше, ніж груш. Скільки кілограмів фруктів кожного виду було завезено до магазину?​

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Виталий.

Позначимо кількість яблук, як "x" кг, та кількість груш, як "y" кг.

За умовою маємо систему рівнянь:

x = y + 88 (яблука було завезено на 88 кг більше, ніж груш).

y = 0.28(x + y) (груші складали 28% від завезених фруктів).

Тепер розв'яжемо цю систему. Підставимо значення "x" з першого рівняння в друге:

y = 0.28(x + y)

y = 0.28(y + 88 + y)

y = 0.28(2y + 88)

y = 0.56y + 24.64

0.44y = 24.64

y ≈ 56

Тепер підставимо значення "y" назад у перше рівняння:

x = y + 88

x = 56 + 88

x ≈ 144

Отже, було завезено близько 144 кг яблук і близько 56 кг груш.