Знайдіть усі значення параметра а, при яких значення виразу 5,(6) + 1/3 +а є: а) натуральним

числом;б) раціональним числом.​

Ответы на вопрос

Отвечает Седякин Матвей.

Ответ:

a) a \in \{ -5, -4, -3, -2, -1, 0 \} \cup \mathbb{N}

б) a \in \mathbb{Q}

Пошаговое объяснение:

5, (6) = x \quad \mid \cdot 10

56, (6) = 10x

56, (6) - 5, (6) = 10x - x

51 = 9x

x = \dfrac{51}{9} = \dfrac{17}{3} = 5 \dfrac{2}{3}

5, (6) + \dfrac{1}{3} + a = 5 \dfrac{2}{3} + \dfrac{1}{3} + a = 6 + a

a) 6 + a \in \mathbb{N} \Leftrightarrow a \in \{ -5, -4, -3, -2, -1, 0 \} \cup \mathbb{N}

б) 6 + a \in \mathbb{Q} \Leftrightarrow a \in \mathbb{Q}