Моторний човен проплив 150 км від пристані до острова. На зворотному шляху він збільшив швидкість

на 10 км/год і провів у дорозі на 0,5 год менше. Решите срочно пожалуйста З якою швидкістю плив човен від острова до пристані?

Ответы на вопрос

Отвечает Каргинова Елизавета.

Ответ:

60 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - первоначальная скорость лодки, км/ч.

150/x=150/(x+10) +0,5

150(x+10)-150x=0,5x(x+10)          |×2

300(x+10-x)=x²+10x

x²+10x-3000=0; D=100+12000=12100

x₁=(-10-110)/2=-120/2=-60 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(-10+110)/2=100/2=50 км/ч - первоначальная скорость лодки.

Скорость, с которой лодка плыла от острова к пристани:

50+10=60 км/ч