7. Na diagramie podano średnie prędkości wia- tru w czterech kolejnych dniach tygodnia. a)

Którego dnia średnia prędkość wiatru była najmniejsza, a którego największa? Ile wyno- siła różnica tych prędkości? b) O ile mniejsza była średnia prędkość wia- tru w środę niż w poniedziałek? v[] 5,7 4,6 3,5- 1,6 dj pon. wt. śr. czw.

Ответы на вопрос

Отвечает Колесникова Ирина.

a)

najmniejsza: w czwartek

największa: poniedziałek

różnica prędkości: 5,7-1,6=4,1

b)

poniedziałek: 5,7

środa: 3,5

5,7-3,5=2,2 - o tyle mniejsza

(dopisz jednostki, bo tu ich nie podano)