Prosze o pomoc! Pani Anna ważyła o 3 kg mniej niż pani Zofia. Po kuracji odchudzającej pani Anna

waży o 15% mniej, a pani Zofia o 15 kg mniej i obie ważą tyle samo. lle kilogramów ważyła każda z tych pań przed kuracją odchudzającą?​

Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Ангелина.

Ответ:

waga Zofii -- > x

waga Anny -- > x - 3

waga Anny po odchudzaniu -- > 85 % ( x - 3 )

waga Zofii po odchudzaniu -- > X - 15

85 % ( x - 3 ) = x - 15

0,85 ( x - 3 ) = x - 15

0,85x - 2,55 - x - 15

0,85x - x = -15 + 2,55

-0,15x = -12,45 // : -0,15

x = 83

83-3=80

odp.Zofia ważyła 83kg , a Anna 80kg .