4. a) Jaki procent godzin lekcyjnych w tygodniu stanowią lekcje matematyki w twojej klasie? b) Ile

godzin zwykle śpisz? Jaki to jest procent doby? c) Jaki procent twoich ocen z matematyki stanowią oceny wyższe niż trójka?​

Ответы на вопрос

Отвечает Богомолов Макс.

Aby obliczyć procent godzin lekcyjnych w tygodniu, które stanowią lekcje matematyki, należy najpierw zliczyć liczbę godzin lekcyjnych w tygodniu, a następnie liczbę godzin lekcyjnych z matematyki i podzielić tę wartość przez liczbę godzin lekcyjnych w tygodniu i pomnożyć przez 100%. Przykładowo, jeśli w tygodniu jest 30 godzin lekcyjnych, a 6 z nich to lekcje matematyki, to procent godzin lekcyjnych w tygodniu stanowiących lekcje matematyki wynosi:

(6/30) * 100% = 20%

b) Aby obliczyć procent doby, który stanowią godziny snu, należy najpierw obliczyć liczbę godzin snu, a następnie podzielić ją przez 24 godziny i pomnożyć przez 100%. Przykładowo, jeśli śpisz 8 godzin dziennie, to procent doby, który stanowią godziny snu, wynosi:

(8/24) * 100% = 33,33%

c) Aby obliczyć procent twoich ocen z matematyki stanowiących oceny wyższe niż trójka, należy najpierw zliczyć liczbę ocen wyższych niż trójka, a następnie podzielić tę wartość przez liczbę wszystkich ocen z matematyki i pomnożyć przez 100%. Na przykład, jeśli z pięciu ocen z matematyki dwie są wyższe niż trójka, to procent ocen wyższych niż trójka wynosi:

(2/5) * 100% = 40%