на двох полицях разом було 18 книжок. Після того як з першої полиці перестаавили на дргу 2 книжки,

на першій полиці книжок стало у 2 рази більше ніж на другій. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Баженов Матвей.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай на другій полиці було х книжок. Після того як на другу полиці поклали 2 книжки, то на ній стало (х + 2) книжки. Тоді на першій полиці стало (х + 2) * 2 книжок. Разом на двох полицях було 18 книжок.

Складемо рівняння:

(х +2) + (х + 2) * 2 = 18

х + 2 + 2х + 4 = 18

3х + 6 = 18

3х = 18 – 6

3х = 12

х = 12 : 3

х = 4

На другій полиці було 4 книжки. На першій полиці було книжок 18 – 4 = 14.

Відповідь: спочатку на першій полиці було 14, а на другій полиці 4 книжки.

Отвечает Зимина Анастасия.

Ответ:

Нехай на  першій полиці спочатку було-х книжок,на другій 18-х

складаємо рівняння:

(х-2)=(2*(18-х)+2)

х-2=36-2х+4

х+2х=42

3х=42

х=42/3

х=14 книжок спочатку на першій полиці

18-14=4 книжок спочатку на другій полиці