Сроооочнооооо!!!!!!!В ∆АВС сторони АВ = 4 см, АС = 4√3 см, ∠С = 30°. Знайти ∠В.


Ответы на вопрос

Отвечает Могильникова Светлана.

Решение через теорему синусов


Отвечает Беликова Виктория.

(Рішення без застосування т. косинусів)

Проведемо висоту AH до BC. Отримаємо два прямокутні трикутники ΔACH та ΔABH.

Розглянемо ΔACH:

∠ACH = 30° (за умовою). Катет, який лежить напроти кута 30°, дорівнює половині гіпотенузи.

    AH = \frac{AC}{2} = \frac{4\sqrt{3}}{2}  = 2\sqrt{3}  \:\: (cm)

Розглянемо ΔABH:

Знайдемо катет BH за т. Піфагора:

    BH^2=AB^2-AH^2=>BH=\sqrt{AB^2-AH^2} \\BH=\sqrt{4^2-(2\sqrt{3}) ^2} =\sqrt{16-12} =\sqrt{4}=2 \:\: (cm)

Якщо катет рівний половині гіпотенузи, він лежить напроти кута 30°.

Катет BH = 2 см, гіпотенуза AB = 4 ⇒ ∠BAH = 30°.

Тоді ∠ABH (∠B) = 90−30 = 60°.

Відповідь: ∠B = 60°.