Сашко прочитав книжку за чотири дні.За перший день він прочитав 0.2 всієї книжки та ще 8 сторінок

за другий день він прочитав 0.3 решти і ще 6 сторінок за третій 0.5 нової решти і ще 1 сторінку а за четвертий день останні 10 сторінок.скільки сторінок у книжці?

Ответы на вопрос

Отвечает Кораблёва Валерия.

Пусть в книге х страниц, тогда:

0,2х + 8 страниц - прочитано в первый день

х - (0,2х + 8)  = х - 0,2х - 8 = (0,8х - 8) страниц - оставшаяся часть книги

0,3 · (0,8х - 8) + 6 = 0,24х - 2,4 + 6 = (0,24х + 3,6) страниц - прочитано во второй день

(0,8х - 8) - (0,24х + 3,6) = 0,8х - 8 - 0,24х - 3,6 = (0,56х - 11,6) страниц - оставшаяся часть книги

0,5 · (0,56х - 11,6) + 1 = 0,28х - 5,8 + 1 = (0,28х - 4,8) страниц - прочитано в третий день

Уравнение:

х = 0,2х + 8 + 0,24х + 3,6 + 0,28х - 4,8 + 10

х - (0,2х + 0,24х + 0,28х) = 8 + 3,6 + 10 - 4,8

х - 0,72х = 21,6 - 4,8

0,28х = 16,8

х = 16,8 : 0,28

х = 60

Вiдповiдь: 60 сторiнок у книжцi.